All the Boys Love Mandy Lane | Vahşet Partisi

- 07/09/2009
6,50(4 oy)

Tipik bir öykü anlatan film, gücünü finalinde yer alan sürprizden almaya çalışmış anlaşılan. Ama bu “sürpriz” film boyunca “anlaşılabilmek” için elinden geleni ardına koymuyor.

“All the Boys Love Mandy Lane”de adından da anlaşılabileceği üzere, hikayenin temelinde Mandy Lane adlı karakter var. Mandy Lane, okulun en gözde kızı konumunda. Gerçekten de okulun tüm erkekleri Mandy Lane’i elde etmenin uğraşı içindeler. Böyle bir durum varken de doğal olarak okulun tüm kızları Mandy Lane’i bir hayli kıskanmakta. Mandy Lane ise erkeklerin tüm cambazlıklarına rağmen hiçbirine yüz vermemekte.

Olayların gelişmesi ise Mandy Lane’in de içinde bulunduğu bir grup gencin, eğlenceli saatler! geçirebilmek için, bir çiftlikte toplanmasıyla başlıyor. Bir süre sonra da, çiftliktekilerin hiçbirini sağ bırakmamaya niyeti olan bir katilin ortaya çıkışını seyrediyoruz. Bu katilin çiftlikten mi olduğu yoksa dışarıdan bir başkası mı olduğunu ilk başta kestiremesek de, filmin içinde bu katilin kimliği ortaya çıkıyor. Gerçi bu katilin kim olduğunu tahmin etmek de çok güç değil. Filmin asıl kozu da bu değil filmin finalinde ayyuka çıkan bir durum. Bu “durum” filmin finalinde birden ortaya çıkmıyor ve film boyunca kendini sürekli hissettiriyor. Hal böyle olunca,f inalde çok şaşırmamız gerektiğini hissettiğimiz bir sahnede, sadece olanları izlemekle yetiniyoruz. Yine de filmde bu sürpriz! ortaya çıktıktan sonra bile, bir iki şaşırtıcı manevra izlemek mümkün oluyor. Bu manevralar, “şaşırmayan” izleyiciyi bir nebze de olsa tatmin edebilir.

Filmin oyuncu kadrosunda bir yıldıza rastlamak mümkün değil. Filmdeki genç oyunculardan bazıları, bazı sahnelerde oldukça göze batsalar da, bu görmezden gelinebilecek bir durum kabul edilebilir.

Filmi izlerken karakterlere şüpheyle yaklaşmaz, hikayeyle ilgili fazla kafa yormazsanız finaldeki sürprizle şaşırtıcı ve hoş bir film olabilir. Ayrıca türün meraklıları da filmden keyif alacaktır. Film, Toronto Film Festivali’nde de gösterim fırsatı bulmuş.

All the Boys Love Mandy Lane | Vahşet Partisi Yorumları

Yorum Yok


3 + dokuz =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri