Afrika Kedileri 18 Kasım’da Vizyonda

- 08/05/2011
6,00(1 oy)

AFRİKA KEDİLERİ

DISNEYNATURE

İnternet Sitesi ve Mobil Site: Disney.com/AfricanCats

Facebook’ta Bizi Beğen: Facebook.com/Disneynature

Twitter’da Bizi Takip Et: twitter.com/Disneynature

Tür: Gerçek Yaşam Macerası

Sınıf:  Tüm İzleyiciler İçin Uygun

Türkiye Gösterim Tarihi: 18 Kasım 2011

Anlatıcı: Samuel L. Jackson

Yönetmenler: Keith Scholey, Alastair Fothergill

Yapımcılar: Keith Scholey, Alix Tidmarsh

Dünyanın en vahşi yerlerinden birinde geçen destansı ve gerçek bir hikâye olan “Afrika Kedileri”, savananın görkemli krallarının, gerçek yaşama dair sevgisini, neşesini ve azmini yakalıyor. Anlatıcılığını Oscar’a aday gösterilmiş aktör Samuel L. Jackson’ın üstlendiği hikâyenin ana karakterleri; annesinin gücü, ruhu ve bilgeliğiyle büyümeye çabalayan sevimli yavru aslan Mara; yeni doğmuş beş afacan yavrunun bekar annesi ve korkusuz bir çita olan Sita; ailesini rakip bir aslandan ve onun oğullarından korumak zorunda olan sürünün gururlu lideri Fang’den oluşuyor. Disneynature, yönetmenliğini Keith Scholey ve Alastair Fothergill’in (“Earth”) üstlendiği bu gerçek yaşam macerasında, “The Lion King/Aslan Kral”a beyaz perde üzerinde hayat veriyor. Aile bağlarını, vahşi yaşamın gücü ve kurnazlığıyla harmanlayan olağanüstü macera “Afrika Kedileri”, 18 Kasım 2011’de gösterime giriyor.

Notlar:

  • “Afrika kedileri”, 60 yılı aşkın bir süreçte Walt Disney Studios’un Disney markası taşıyan ilk yeni film şirketi olan Disneynature’ın üçüncü filmi. Nisan 2008’de, dünyanın en önde gelen doğa filmleri yapımcılarını çeşitli vahşi yaşam konularını ve hikâyelerini bir araya getirmek için hayata geçen Disneynature, hem “Earth” hem de “Oceans” yapımlarının arkasında yer aldı.
  • Yeni şirketin ilk filmi olan “Earth”ün ilk gösterimi, 2009 Dünya Günü’nde yapıldı. “Earth”, gösterime girdiği hafta sonunda bir doğa belgeseli için rekorları alt üst eden bir açılışa imza attı. Film ayrıca gösterime girdiği gün, bir doğa belgeseline ait tek günlük gişe hasılatı rekorunu kırdı.
  • “Oceans” filmi, gösterime girdiği 22 Nisan 2010 tarihinde bir numaraya yerleşti ve bir doğa filmi olarak gösterime girdiği hafta sonunda tüm zamanların en yüksek üçüncü gişe hasılatını elde etti. “Oceans”, gelmiş geçmiş en büyük üçüncü gişe hasılatını elde eden uzun metrajlı doğa filmi.
  • Walt Disney, 1949 ve 1960 yılları arasında ürettiği 13 gerçek yaşam macera filmiyle, vahşi yaşam belgeseli yapımında bir öncü. Bu filmler arasında; “Seal Island” (1949), “Beaver Valley” (1950), “The Living Desert” (1953) ve “Jungle Cat” (1958) bulunuyor. Filmler, 8 Akademi Ödülü kazandı.
  • Anlatıcı Samuel L. Jackson, “Pulp Fiction/Ucuz Roman”daki performansıyla Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. Beyaz perdede büyük başarı yakalamış diğer filmleri arasında, “Die Hard: With a Vengeance/Zor Ölüm 3”, “A Time to Kill/Öldürme Zamanı”, “Star Wars:  Episode 1 – The Phantom Menace/Yıldız Savaşları: Bölüm 1 – Gizli Tehlike”, “Shaft”, “Changing Lanes/Çarpışma”, “Kill Bill: Vol. 2/Kill Bill: Bölüm 2”, “The Incredibles,” “Cleaner/Temizlikçi”, “Unthinkable” ve “Iron Man 2/Demir Adam 2” bulunuyor.

Afrika Kedileri, savananın görkemli krallarının gerçek yaşama dair sevgisini, neşesini ve azmini yansıtan karakterler barındırıyor: Annesinin gücü, ruhu ve bilgeliğiyle büyümeye çabalayan sevimli yavru aslan Mara; yeni doğmuş beş afacan yavrunun bekar annesi ve korkusuz bir çita olan Sita; ailesini rakip bir aslandan ve onun oğullarından korumak zorunda olan sürünün gururlu lideri Fang.

Afrika Kedileri 18 Kasım’da Vizyonda Yorumları

Yorum Yok


9 + iki =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri