“Abla” Snowpiercer’ı görür beğenir.

- 04/05/2014
8,00(1 oy)

“Abla”, 2013, ABD ,  Güney Kore ,  Fransa yapımı , Joon-ho Bong ‘un yönettiği, Chris Evans,  Ed Harris,  John Hurt,  Tilda Swinton,  Jamie Bell…’in oynadığı Snowpiercer‘ı görür beğenir.

Yakın gelecekte, iklim şartlarını kontrol altına alabilmek için atmosfere yapılan müdahale sonucu hızla buzul çağına girmiş Dünya’da hayatta kalanların, kendine yeten akıllı bir trende yaşamlarına devam etmeleri hikâyesi, çok ilginç bakış açısı ile işlenmiş.

17 yıl boyunca aynı rotada dönüp dururlarken, birçok kez, -başlangıçta yamyamlığa zorlanan- yoksulların çıkardığı isyanlardan sonuncusu sırasında, varillerle lokomotife ulaşma çabaları, yeni yılı belirleyen noktadan geçerken savaşmaya ara vermeleri gibi bir çok muhteşem detayı barındıran filmin güçlü oyuncu kadrosundan, makyajla tanınmaz hale gelmiş güzeller güzeli Tilda Swinton’ın karakterini yorumlayışı hayranlıkla izlenir.

Sonu “abla”ya biraz çırpıştırılmış gelse de film, bir ihtimal Güney Koreli yönetmenden kaynaklanan farklı bakışı dolayısıyla özel ilgiyi hak eder.

“Abla” Snowpiercer’ı görür beğenir. Yorumları

Yorum Yok


altı − = 1

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri