(500) Days of Summer – Aşkın (500) Günü

- 19/07/2013
10,00(1 oy)

Neredeyse cenazesi kaldırılmak üzere olan ve yine neredeyse yeni hiçbir şey üretmeyen Hollywood romantizmine ilaç gibi gelen bir film “(500) Days of Summer”. Bunu dememizin sebebi ise filmin pembe tablolar çizmeden samimi bir hikaye anlatması.

 (500) Days of Summer

Fabrikasyon ürünü olan ve başıyla sonu arasında yaşananlarla hiçbir fark oluşturmayan romantik komediler herkesin malumu. “(500) Days of Summer” başından itibaren dokusuyla bir şeylerin farklı olduğunu hissettiriyor. Zaten daha filmin başında sorunlu bir aşk hikayesiyle karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Aklı başında küçük kız kardeş tiplemesinin fazla klişe kaçtığını idrak edebileceğimiz bu kısımda, ilişkide sorunlu olan tarafın erkek değil de kız olduğunu da, biraz da şaşırarak anlıyoruz.

 (500) Days of Summer

Filmde çiftin yaşadığı 500 gün zamanda atlamalarla ilerliyor. Günümüz insanının bağlanamama probleminin başı çektiği ilişkide, her zaman gördüğümüz bir son beklesek de film risk alıp burada da izleyicisini şaşırtıyor. Kısacası tüm gidişatıyla farklı olmayı başaran ve romantik filmlere yeni bir yol gösterip, bu türe de yeni bir soluk aldıran bir film “Aşkın (500) Günü”.

Filmin yönetmeni Marc Webb. Oyuncu kadrosunda Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel, Geoffrey Arend ve Chloe Grace Moretz var.

 

(500) Days of Summer – Aşkın (500) Günü Yorumları

Yorum Yok


yedi × = 56

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri