2012’den Türkiye’de hasılat rekoru!

- 03/12/2009

Roland Emmerich’in yönettiği ve başrolünde John Cusack ve Amanda Peet’in yer aldığı, Maya takvimine göre 2012’de yaşanması gereken felaketi anlatan “2012“, Türkiye’de en iyi yabancı film açılış hafta sonu hasılatı rekorunu kırmayı başardı.

Buna göre film ilk üç günde 3 milyon 307 bin 405 TL hasılat yaptı. Film tüm dünyada da ilk üç günde 225 milyon dolara yakın hasılat yaptı.

2012’den Türkiye’de hasılat rekoru! Yorumları

1 Yorum


bir + = 5

  • ahsen eser 3 Aralık 2009 19:46

    2012, beni hayal kırıklığına uğratan bir film oldu.Gerçekten rekor kırmış olabilir,insanlara fragmanlarında çok iyi bir filmmiş etkisi uyandırıyor. Fakat 90 yapımı Derin Darbe adlı kurgusal bir film bile çok daha başarılıydı ve nedense ben 2012’yi izlerken o filmi anımsayıp durdum. Greenscreen bir çok bölümde özellikle yolların çöküşü sırasında arabanın geçtiği sahnelerde çok belli oluyordu. Çapraz kurgular pekte başarılı değildi.Tek bir adam üzerinden belli başlı ülkelerin siyasi üstünlükleri vurgulanarak-her ne kadar iyi bir çıkış noktası yakalanmış olsada- konu bütünlüğü sağlanamamış,olağan dışı sayılabilecek bir çok olay insanı filmden uzaklaştırmak için yapılmış gibiydi.
    Mesela bir sönmüş yanardağdan fışkırarak magma patlaması süper patlama dediğimiz olağan dışı bir olaydır.Olduğu yeri bırakın çok geniş bir alana etki yapabilecek bir güçtedir.Turşu yiyip geleceği gören adamımızın bu patlama sırasında sadece bir anlık yere düşmesi ve olayı izleyebilmeside çok komikti. Patlama sırasında oluşacak itim gücü ile insanların ayakta duramaması gerekiyordu.Adamımız nedense yanardağa ulaşmaya çalışırken açılan derin çukurdan kurtulabiliyor ne mucizevi birşey…Açık kalan kapaklardan sularında doldurmamasıda muhteşemdi yani :)… daha sayabileceğim çok şey var film ile ilgili fakat burada kesmek istiyorum

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri