2 Days in Paris – Paris’te 2 Gün

- 18/08/2012
4,00(1 oy)

Onlarca sinemacı, hatta çok ünlü olan isimler dahi projelerini hayata geçirmekte zorlanırken, kendi yazıp, kendi yönetip, kendi oynadığı filmlerini bir şekilde oluşturup yaygın gösterime sokmayı başaran Julie Delpy’yi sinemaseverler “Before Sunrise”dan hatırlayacaklar.

 

Julie Delpy’nin Adam Goldberg’le başrolü paylaştığı “2 Days in Paris”te pek çok askıda kalan nokta var. Mesela Jack ve Marion’ın ilişkisinde Jack ilk başta hastalık hastası takıntılı bir tip olarak resmedilirken kalan dakikalarda bu özelliği unutuluyor. Marion ise Jack’in ondan nefret etme sebepleri açıkken sevilmeme sebepleri olarak tuhaf gerekçeler uyduruyor kendine. Paris’te geçen her filmde olduğu gibi Banliyölere küçümser bir bakışı da var filmin. Zaten genel olarak seyircisine mesafeli ve üst perdeden ilerleyen bir yapısı olduğunu da ekleyebiliriz. Yani film, Avrupa sinemasının genelinde görüldüğü üzere bir şeyleri ince ince eleştirmeye niyetlenip, eleştirmek istediği kavramların noktasına varıyor.

 

Filmin dediğimiz gibi yazarı, yönetmeni ve başrol oyuncusu Julie Delpy’ye Adam Goldberg, Fransa’ya uyum sağlayamayan (ki film bu yönüyle biraz “Lost in Translation”ı da andırmıyor değil) Amerikalı rolünde eşlik ediyor. Daniel Brühl de konuk oyuncu.

2 Days in Paris – Paris’te 2 Gün Yorumları

Yorum Yok


beş − 5 =

Film Türleri

Yapım Yılları

Film Festivalleri